Łóżko do sypialni
Drewniane łóżko do sypialni
Łóżko do sypialni z wezgłowiem
Łóżko do sypialni

Łóżka do sypialni

Zdrowy sen jest bardzo ważny. Dlatego kluczowy dla nas jest dobór łóżka do sypialni. Jeśli doskwiera ci uczucie kiedy budzisz się obolały i zamiast być wypoczętym, czujesz się zmęczony, to znak, że czas zadbać o jakość snu.

Tapicerowane łóżka do sypialni ze stelażem mogą być tak samo wygodne, jak modele kupowane w postaci solidnej drewnianej podstawy.

Istotne znaczenie ma często wygodne otwieranie pojemnika na pościel, dlatego poza modelem który jest zwykle ukryty pod stelażem, można zdecydować się na łóżko z szufladą.

Dla tych, którzy preferują meble modułowe, dobrym wyborem mogą być łóżka z dużym wezgłowiem, niektóre także z zintegrowanymi z nim szafkami nocnymi. Jeśli potrzebujesz lekkie meble, to wybierz łóżko na nóżkach.

Łóżka do sypialni - niskie, czy wysokie?

Wysokie łóżko do sypialni zapewnia duży komfort nie tylko podczas snu, ale również w trakcie wstawania, czy kładzenia się. Dodatkowo można na nim wygodnie usiąść. Przestrzeń pomiędzy podłogą a stelażem zapewnia dobrą wentylację, która jest szczególnie ważna w sypialniach z ogrzewaniem podłogowym. Materac zlokalizowany w pewnej odległości od podłogi zapewnia lepszą temperaturę do spania.

Dodatkowo wysokie łóżko pozytywnie wpływa na higienę. Jest szczególnie polecane osobom, które mają problemy z poruszaniem się i chorobami kręgosłupa, głównie ze względu na sposób wstawania. Niskie łóżka do sypialni najlepiej wybierać do mniejszych sypialni, w których wielkie łóżko małżeńskie może być zbyt przytłaczające.

Dobre łóżko = zdrowy sen

Wygodne łóżko powinno zapewniać zdrowy, spokojny sen i umożliwiać szybką regenerację sił. Dobrze dobrane łóżko wraz z materacem daje możliwość szybkiego naładowania baterii po ciężkim dniu, a głęboki sen świetnie przygotowuje do kolejnego dnia pełnego wyzwań. Wybierając łóżko należy wziąć pod uwagę rozmiar, materiały, z których zostało wykonane i wysokość. To właśnie te parametry najbardziej wpływają na jakość snu.

Łóżka do sypialni z miejscem do przechowywania

Sklep z meblami to bogaty wybór różnorodnych łóżek również takich, które posiadają dodatkowe miejsce do przechowywania, które pozwoli schować zapasową pościel, walizki, czy zimową odzież latem. Może to być przestrzeń na dnie łóżko, do której można schować rzeczy po podniesieniu stelaża z materacem lub wysuwane szuflady. Łóżka podnoszone szczególnie dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach, których metraż może uniemożliwić otwarcie szuflady. Łóżka z szufladami to z kolei stały dostęp do schowanych rzeczy, nawet jeśli na łóżku śpi inny domownik. Obydwa rozwiązania mają więc swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniego powinien być uzależniony od osobistych upodobań i dostępnej ilości miejsca.

Łóżka do sypialni z zagłówkiem

Łóżka z zagłówkiem stały się niezwykle popularne dlatego sklep z łóżkami to możliwość wyboru modelu spośród wielu takich propozycji. Zagłówek wygląda niezwykle elegancko, a dodatkowo pozwala na utrzymanie czystości, ochraniając ścianę przed zabrudzeniami. Co więcej, łóżko z zagłówkiem pozwala na wygodne oparcie się np. podczas czytania książki. Aktualnie do wyboru jest wiele różnych zagłówków, które mogą być wykonane z drewna, obite materiałem, czy pikowane.

Warto pamiętać, że rodzaj wybranego zagłówka Ciekawą opcją są również łóżka z zagłówkiem z półkami, które zapewniają dodatkowe miejsce na odłożenie telefonu, czy książki. Są one szczególnie polecane do małej sypialni, w której nie ma miejsca na szafkę nocną. Półki można również wykorzystać do ustawienia elementów dekoracyjnych.