Regały - meble do przechowywania

Regały to stały element praktycznie każdego mieszkania. Pozwalają na łatwe i wygodne przechowanie wielu rzeczy, a dodatkowo świetnie się prezentują. Są więc niezwykle funkcjonalne i przydatne, ale warto zwrócić uwagę, aby regały pokojowe były dobrze dopasowane do rzeczy, które chce się na nich umieścić. Sklep z regałami to bogata oferta regałów wykonanych z różnych materiałów i o różnej wielkości. To pozwala na wybranie regału do salonu, który będzie idealnie współgrał z pozostałymi meblami, wspaniale się prezentując i zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy.

Regały meblowe - funkcjonalność i efekt

Wybierając regały meblowe należy zwrócić uwagę na funkcję, jaką ma on pełnić. Czy ma służyć do wyeksponowania pamiątek, przechowywania określonych przedmiotów, a może ma to być regał na książki? Im cięższe przedmioty, tym ważniejsza jest maksymalna nośność regału do salonu oraz jego wymiary. Duży regał o niskiej całkowitej nośności nie sprawdzi się jako biblioteczka, ale na ustawienie pucharów, kieliszków, czy bibelotów jak najbardziej. Na książki, czy bibeloty nie ma potrzeby kupowania głębokiego regału z półkami, który zajmie dużą miejsca. Lepiej sprawdzą się płytkie, a pojemne meble do salonu.

Regały do przechowywania

Natomiast regały pokojowe wykorzystywane np. do przechowywania zabawek dziecięcych powinny być głębsze. Wielkość regału do salonu najlepiej dobrać do ilości dostępnego miejsca, dobrze wykorzystując przestrzeń. Alternatywą dla dużych regałów są wąskie regały, które są wysokie, zapewniając w ten sposób znaczną ilość miejsca do przechowywania. Ciekawym wyborem mogą być również regaliki, które służą przede wszystkim przechowywaniu drobnych przedmiotów. Regaliki będą więc doskonałym wyborem do łazienki, biura, kuchni, czy pokoju dziecięcego.

Sklep z regałami - wybór dla każego

Regały pokojowe, mimo że są kojarzone z prostą, prostokątną bryłą mogą zaskakiwać swoim wyglądem. Niebanalne formy i kształty, nietypowe ułożenie półek, czy ciekawe detale doskonale sprawdzą się we wszystkich nieoczywistych i nowoczesnych wnętrzach. Tego typu regały meblowe same w sobie stanowią doskonałą ozdobę salonu, przyciągając wzrok i nadając pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Oczywiście wzornictwo regału powinno nawiązywać do panującego wystroju wnętrza.

Regały pasujące do każdego wnętrza

Przykładowo w mieszkaniu w stylu lofotwym doskonale sprawdzą się regały metalowe, a w klasycznych wnętrzach najlepszym wyborem będą regały i regaliki drewniane. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również regały przeszklone, które pozwolą na lepsze utrzymanie porządku i zabezpieczą przechowywane rzeczy przed zabrudzeniami. Tego typu regały pokojowe szczególnie dobrze sprawdzają się, gdy chce się wyeksponować konkretne przedmioty. Warto wspomnieć, że w regałach można również zamontować podświetlenie, które sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo przyjemnie.

Regały - meble do przechowywania w domu