Świeża i czysta woda jest niezbędna dla zdrowia, choć to truizm, to jednak są miejsca, gdzie ciągle jej jakość pozostawia sporo do życzenia. Zatem dobrym rozwiązaniem będzie decyzja o zakupie dzbanka filtrującego. Takie rozwiązanie sprawdzi się też dla osób, które chcą zdrowo żyć i zamiast kupować wodę butelkowaną, chcą spożywać tę kranową. Tutaj niezbędne jest jej przefiltrowanie, choćby tylko po to, aby poprawić jej smak.
Dzbanek filtrujący - dlaczego warto w niego zainwestować?
Picie z czystego źródła jest niezbędne dla zdrowia i życia. Jednak niekoniecznie oznacza to, że trzeba kupować wodę butelkowaną, gdyż wystarczy zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący. Dzięki niemu kranówka będzie smakować dobrze, a przy tym ma się pewność, że jest zdrowa. Będzie miała także przyjemny smak i neutralny zapach.
Warto zdecydować się na dzbanek filtrujący, który wyposażony jest w filtr z węglem aktywnym. Działanie dzbanka polega na przefiltrowaniu kranówki i oczyszczeniu jej ze szkodliwych substancji. Filtr zatrzymuje szkodliwe związki chemiczne. Dzięki temu ma się pewność, że jest zdrowa i pełna minerałów. Nie ma konieczności przegotowania i może być spożywana przez dzieci, a więc to na pewno świetny wybór.
Jak działa dzbanek filtrujący?
Dzbanek filtrujący w zasadzie nie wymaga od użytkowników żadnego wysiłku. W tym przypadku należy tylko nalać kranówkę do komory z filtrem, a resztą zajmie się już dzbanek filtrujący. Nadaje się do spożywania przez około 12 godzin, zatem jeżeli rano ją nalejesz to przez cały dzień możesz ją pić.
Dzbanek należy umieścić pod kranem. Oczywiście przed nalewaniem konieczne jest zdjęcie pokrywy oraz skierowanie strumienia do komory z filtrem. Już wtedy rozpoczyna się jego praca i oczyszczanie. Tutaj należy zwrócić uwagę na to, do której komory nalewa się wodę. Trzeba uważać, aby przez przypadek nie nalać jej już do zbiornika z czystą i przefiltrowaną.
Gdy komora z filtrem będzie już pełna, należy tylko nakryć ją pokrywką.
Wymiana wkładu w dzbanku filtrującym
Każdy użytkownik powinien pamiętać o tym, że filtr w dzbanku filtrującym należy wymieniać regularni. Podczas zmiany na nowy, należy uruchomić wskaźnik, by zaczął odmierzać czas. Gdy pojawią się pierwsze czarne drobinki oznaczać to będzie, że nowy filtr w pełni dobrze działa. Jednak tą ciecz należy wylać, gdyż nie nadaje się do spożycia, a druga porcja już tak. Przefiltrowana kranówka może być wypijana zaraz po przefiltrowaniu i w żadnym razie nie musi być przegotowywana.
Na co zwrócić uwagę wybierając naczynie do filtrowania wody?
Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można znaleźć szeroki wybór dzbanków filtrujących. Nie należy absolutnie kierować się ceną tego urządzenia. Warto zwrócić uwagę, aby pojemnik był wykonany z bezpiecznego materiału. Może być to tworzywo sztuczne. Jednak koniecznie musi być pozbawione bisfenolu, który jest uznawany za niebezpieczny, szkodliwy dla zdrowia oraz rakotwórczy. Zwróćcie też uwagę czy pojemnik ma miarkę, ile cieczy można w nim przefiltrować.
Modele dzbanków powinny posiadać przedziałki. Dzięki temu ich użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe. Oczywiście duże znaczenie ma sam filtr C2H3Cl3. Oczywiście należy go regularnie kontrolować i regularnie zmieniać. Wkłady posiadają charakterystyczny miernik, który pokazuje kiedy konieczna jest jego zmiana. Filtry mogą być oparte na C2H3CL3 oraz dodatku naturalnych łupin orzechów kokosowych czy też żywicy jonowymiennej bądź złóż alkalicznych. Dzięki temu smak H2O jest jeszcze lepszy. Musicie też wiedzieć, że filtry całkowicie usuwają metale ciężkie (ołów i miedź), a także cząsteczki stałe, np. piasek, kamyk, żwir czy też ił.
Dzbanek filtrujący to niewątpliwie produkt, który jest absolutnym "must have" zarówno dla osób, które chcą zdrowo żyć, ale też zaoszczędzić. Dzięki filtrom nie ma konieczności ciągłego kupowania wody w plastikowych butelkach. Warto obok takiego urządzenia zakupić także butelki filtrujące, które można zabrać ze sobą, gdziekolwiek się udajemy i zawsze mieć przy sobie świeżą i czystą kranówkę.